INTEGRAČNÍ CENTRUM PRAHA

Integrační centrum Praha o.p.s. je obecně prospěšnou společností působící v oblasti integrace cizinců na území hl. m. Prahy.


Naše aktivity

Pro cizince nabízíme ZDARMA tyto služby:

Sociální poradenství – pomůžeme Vám při vyřizování sociálních dávek, s hledáním zaměstnání a řešení problémů se zaměstnáním (pracovní smlouvy, mzda apod.). Můžeme Vás také doprovodit na úřady s tlumočníkem, pomoc i s hledáním bydlení, nostrifikací vašeho vzdělání či například s dluhy.

Právní poradenství se zaměřuje hlavně na pobytové otázky (žádosti, odvolání atd.), zkontrolujeme smlouvy či poskytneme informace o Vašich právech a právních předpisech ČR. Můžeme Vám také pomoci se získáním českého občanství

Kurzy českého jazyka jsou ZDARMA a mají 100 vyučovacích hodin a různé úrovně. Naše kurzy Vás připraví na zkoušku z českého jazyka úrovně A1 pro udělení trvalého pobytu. Také máme kurzy pro děti, které jsou organizované hravou formou a mají 50 vyučovacích hodin. Na kurzech vybíráme motivační zálohu 1500 CZK, kterou Vám vrátíme, když splníte 70% docházky.

V rámci kurzů sociokulturní orientace připravujeme odborné přednášky na zajímavá témata související s pobytem v ČR či exkurze po celé Praze, které vás seznámí s památkami, historií a českými zvyky.

V Informačním centru v Žitné ulici je pro Vás připraven informační servis, cizojazyčná knihovna, bezplatný přístup na internet a PC.

Pro širokou veřejnost pravidelně pořádáme koncerty, sportovní utkání či tvořivé workshopy.

O nás

Integrační centrum Praha o.p.s. (ICP) je nezisková organizace, kterou v roce 2012 založil Magistrát hl.m.Prahy. Prostřednictvím bezplatných služeb pomáháme cizincům ze zemí mimo EU, aby se jim v Praze žilo lépe a proces jejich integrace do společnosti byl bezproblémový.

Aktivity ICP jsou hrazeny z několika dotačních programů. Největší z nich, projekt Integrační centrum Praha VI, reg.č. AMIF/10/03, je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu.

1

 

2

 

 

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s