INTEGRAČNÍ CENTRUM PRAHA

Integrační centrum Praha o.p.s. je obecně prospěšnou společností působící v oblasti integrace cizinců na území hl. m. Prahy.


Naše aktivity

Sociální poradenství – zde Vám poradí ohledně Vašich práv a povinností, pomůžeme Vám při vyřizování sociálních dávek, pomůžeme při hledání zaměstnání a řešení problémů se zaměstnáním (pracovní smlouvy, mzda apod.). Můžeme Vás také doprovodit na úřady s tlumočníkem, pomoc s hledáním bydlení, nostrifikací vašeho vzdělání či například s dluhy. Díky partnerské organizaci Inbáze Vám také můžeme pomoci v psychosociálních obtížích.

Právní poradenství se zaměřuje hlavně na pobytové otázky (víza žádosti, odvolání atd.), zkontrolujeme smlouvy či poskytneme informace o Vašich právech a právních předpisech ČR. Můžeme Vám také pomoci se získáním českého občanství

Kurzy českého jazyka jsou zpoplatněné registračním poplatkem (500CZK) a mají 100 vyučovacích hodin, různé úrovně a připraví Vás na zkoušku z českého jazyka úrovně A1 pro udělení trvalého pobytu. Také máme kurzy pro děti, které jsou organizované hravou formou a mají 50 vyučovacích hodin.,

V rámci kurzů sociokulturní orientace připravujeme odborné přednášky na zajímavá témata související s pobytem v ČR či exkurze po celé Praze, které vás seznámí s památkami, historií a českými zvyky.

V Komunitním a Informačním centru v Žitné ulici je pro Vás cizojazyčná knihovna, bezplatný přístup na internet a PC, odpočinková místnost s TV a prostory, které Vám rádi a zdarma zapůjčíme pro nekomerční aktivity.

Pro širokou veřejnost pravidelně pořádáme koncerty, výstavy, sportovní utkání a zajímavé besedy.

 

Historie ICP

Integrační centrum Praha je obecně prospěšnou společností, jejíž vznik byl schválen Usnesením Zastupitelstva hl. m. Prahy č. 10/70 ze dne 4.11.2011.

Integrační centrum Praha oficiálně vzniklo dne 14.3.2012 a jeho zřizovatelem je Magistrát hl. m. Prahy.

Projekt Integračního centra Praha se realizuje od 1.4.2012 a je financován za podpory Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a rozpočtu hl. m. Prahy.

Cíle Integračního centra Praha, o.p.s.

* eliminace zneužívání znevýhodněného postavení migrantů v různých oblastech života;

* vytvoření koncepce integrace cizinců na území hl. m. Prahy;

* minimalizace vytváření uzavřených center komunit migrantů;

* podpora rozvoje občanské společnosti, snížení napětí mezi obyvateli hl. města a migranty;

1

 

2

 

ICPraha letak CZ_NEW3-page-002ICPraha letak CZ_NEW3-page-001

 

Napsat komentář

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Log Out / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Log Out / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Log Out / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Log Out / Změnit )

Připojování k %s