Změna platnosti dlouhodobých víz vydávaných po 1.3.2012

Vzhledem k praktickým problémům, které cizincům vznikaly na základě dosavadního systému vyznačování dlouhodobých víz, kdy platnost víza se v mnoha případech lišila od doby povoleného pobytu na území ČR, bylo od 1.3.2012 přistoupeno k následující změně:
  1. Platnost víza bude stanovena tak, aby odpovídala počtu dnů povoleného pobytu. Z vízového štítku tak bude jasně patrno, do kdy může cizinec (držitel dlouhodobého víza) na území ČR pobývat.
  2. Dlouhodobé vízum, které bude uděleno s platností kratší než 6 měsíců, bude možné na území ČR prodloužit. Tzn. cizinec bude moci žádat o prodloužení platnosti víza a doby pobytu povolené na toto vízum, přičemž platí, že celková doba platnosti předchozího a prodlouženého víza může být maximálně 6 měsíců.
  3. V případě, že cizinci bylo uděleno dlouhodobé vízum s platností kratší než 6 měsíců a dotyčný hodlá na území ČR pobývat v součtu déle než 6 měsíců za stejným účelem, je tento cizinec oprávněn žádat na území rovnou o vydání povolení k dlouhodobému pobytu (nebude tedy nezbytné, aby nejdříve žádal o prodloužení platnosti a doby pobytu na vízum a teprve následně o vydání povolení k dlouhodobému pobytu).

Pro dlouhodobá víza vydaná před 1. 3. 2012 platí stejná pravidla jako doposud.

 

Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR

Advertisements

Napsat komentář

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Log Out / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Log Out / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Log Out / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Log Out / Změnit )

Připojování k %s