VISAPOINT

VISAPOINT je internetový systém Ministerstva zahraničních věcí České republiky, prostřednictvím kterého se cizinec registruje k podání všech žádostí o víza k pobytu nad 90 dnů na území České republiky.

Cílem systému VISAPOINT je zejména rovný a spravedlivý přístup ke každému cizinci (žadateli o vízum), zajištění stejných podmínek pro podání žádostí o dlouhodobá víza na zastupitelském úřadě, zvýšení efektivity vízového procesu a v neposlední řadě pohodlí samotného žadatele.

Registraci na podání žádosti o vízum cizinec provede na internetové stránce www.visapoint.eu. K vyplnění registrace je nutné disponovat funkční e-mailovou adresou. Provedení objednávky není podmíněno úkonem ze strany samotného žadatele. Registraci může učinit jak žadatel o vízum, tak zvoucí subjekt nebo kterákoliv jiná osoba. Registrace k podání žádosti o vízum je bezplatná. Provedení registrace pro podání žádosti o vízum neznamená, že vízum je uděleno.

Za účelem podání žádosti o dlouhodobé vízum a žádosti o povolení k dlouhodobému či trvalému pobytu musí být v systému VISAPOINT registrován každý žadatel. Bez řádného objednání nebude cizinci podání žádosti na zastupitelském úřadě umožněno, nebude s cizincem proveden pohovor a nebude zahájeno řízení o žádosti.

V současné době je systém VISAPOINT spuštěn na zastupitelských úřadech v Albánii, Bělorusku, Bosně a Hercegovině, Číně, Gruzii, Kazachstánu, Mongolsku, Srbsku, Thajsku, Uzbekistánu, Vietnamu, Moldavsku, Turecku, Makedonii a Ukrajině.

V blízké době předpokládáme zahájení systému internetového objednávání žadatelů na některých dalších zastupitelských úřadech České republiky, konkrétně v Ruské federaci. O přesném datu zahájení internetové registrace budou příslušné zastupitelské úřady informovat včas na svých webových stránkách.

Poznámka:

Po provedené registraci v systému VISAPOINT je na zadaný e-mail zaslán požadavek k potvrzení této registrace. V případě, že termín podání žádosti není do 60 minut potvrzen, uvolní se automaticky pro dalšího žadatele.

Reklamy

One thought on “VISAPOINT”

  1. registrace na internetových strankach by byla velmi dobra ,jen že měla by fungovat.Třeba konkretně můj připad, potřebují dostat babičku do ČR. aby mně pohlidala dítě chcí jít pracovat nemůžu VISAPOINT mně to nepovoli,co s tym,poradte moc o to prosím

Zanechat Odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s