Zkouška z češtiny pro cizince

Informace o zkoušce z češtiny pro cizince jako podmínky trvalého pobytu

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) ve spolupráci s Výzkumným ústavem pedagogickým (VÚP) spustilo nové webové stránky, které přinášejí informace ke zkoušce z češtiny pro cizince a povolení k trvalému pobytu:

Při této zkoušce musí cizinec prokázat znalost češtiny, která je podmínkou jeho žádosti o vydání povolení k trvalému pobytu na území České republiky. Tato povinnost začne platit od 1. ledna 2009 v souvislosti s novelou zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky.

Na zmíněných webových stránkách se zájemci dozvědí, jak se mohou na zkoušku připravit, jaká jsou její pravidla, kde je možné zkoušku složit. Najdou tu i užitečné odkazy, které se týkají češtiny pro cizince a povolení k trvalému pobytu. Své znalosti si mohou zájemci ověřit v tzv. Zkoušce nanečisto.

3 komentáře: „Zkouška z češtiny pro cizince“

  1. Dobrý den, mám za manžela cizince ze třetích zemí. Manžel již má přechodný pobyt na území ČR. V březnu budeme žádat o trvalý pobyt, v současné době jsem těhotná a v květnu se nám má narodit dítě,můj dotaz zní: musí manžel taky absolvovat kurz českého jazyka? Děkuji za odpověď.

  2. dobrý den prosim o infomaci muj bratr moc nemluvi česki ma problemi i z čtenim muže si požsdat o česke opčanstvi jě ženati 2 roki z česku opčanku ma dluh na pojištovně souvisi to českim opčanstvim muj pratr se jmenujě rolando perez jě mometalně ve španělsku děkuji za otpovět

  3. O české občanství lze zažádat až po pěti letech trvalého pobytu v Česku.

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s