Azyl

Obecný přehled předmětu úpravy zákona o azylu č. 325/1999 Sb., ve znění pozdějších předpisů

Problematiku udělování mezinárodní ochrany upravuje řada mezinárodních smluv a zákonů České republiky. Základním právním předpisem je zákon o azylu.
Průběh řízení o udělení mezinárodní ochrany
Správní řízení o udělení mezinárodní ochrany provádí Ministerstvo vnitra České republiky jako orgán I. stupně. Proti rozhodnutí Ministerstva vnitra lze podat žalobu k příslušnému krajskému soudu. Proti rozhodnutí krajského soudu o žalobě proti rozhodnutí Ministerstva vnitra ve věci mezinárodní ochrany lze podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu v Brně.

Pracoviště mezinárodní ochrany

Řízení o udělení mezinárodní ochrany vede Ministerstvo vnitra v příslušných azylových střediscích, prostřednictvím pracovníků odboru azylové a migrační politiky, oddělení mezinárodní ochrany

Seznam pracovišť zde

Informace pro žadatele o mezinárodní ochranu
V průběhu řízení o mezinárodní ochraně jsou žadatelům o mezinárodní ochranu i osobám s udělenou ochranou předávány písemné informace o jejich právech a povinnostech účastníka řízení nebo poživatele mezinárodní ochrany.

5 komentářů: „Azyl“

  1. Dobrý den, má právo na azyl cizinec již ženatý za občanku čr, ačkoliv nemůže do čr kvůli zákazu německa zaneseného do systému pro shengenský prostor, ačkoliv čr není proti? např pro dobu nezbytně nutnou pro vyřízení zákazu s německou stranou?důvod manželka těhotná těsně před porodem? Měl by v takovém připadě nárok na azyl?děkuji P.S. jak má takový cizinec dojít k žádosti o azyl, aniž by porušil zákon vstupem do čr.(jelikož shengen začíná madarskem , cizinec makedonec.)
    důvod žádosti: nucené oddělení od rodiny.

  2. DOBRY DEN A MOC ZDRAVYM . MUY DOTAZ MAM BRATRA KTERY PRES DVOMA ROKY DOSTAL DOPEMKOVOU OCHRANA . A PRES PAR DNU SI CEL POZADA O SOCIALNY PRYSPEVEK A BYLO MU REZENO ZE DLE ZAKONA JE POVINNA CIZINESKA POLICIE MU PRYSPIVAK NA ZYVOBITI POKUD JE MY ZNAMO BRAVHA OD CIZYNESKE POLICIE ZA DOBU 2 LETA NIC NEDOSTAL. A PROTO POTREBUJU PORADI V JAKEM SPUZOBEM MAM PODAT ZADOST O NAVRACENI PO SPATKU TITO PRYSPEVKY NA KTERY MA NAROK . JINAK BUDU NUZEN POZADA MINISYERSTVO VNITRA ODBOR MIGRASNI O POMOC DALE NECHAPU JAK JEYO MOCNE ZE BRACHA NEBYL IMFORMOVAN O DANE PRYSPEVKY. MAM ZATO ZE ZDE NENI V PORADKU A PROTO VAS PROSIM O POMOC . DEKUJI PREDEN . Z POZDRAVEN . ING .SANTIAGO PEREZ PO PRYPADE VAM POSILAM Y SVOJE TELEFONNI CISLO. 605317744

  3. chci se zeptat, mam kamarada pochazi z Turecka je to par miesicu co odjel protoze mu vizum nechteli prodlouzit a dal stop azyl.je mozny aby se mohl vratit do cr? a co je proto treba udelat aby ziskal vizum?dekuji za odpoved.

  4. Dobrij den jsem ukrainec na černo jsem už 15 let doma uř nikoho nemam mam tady přitelkini chtel by zustat v čechach mam propadly pas proste mam život na ruby jde mne nejak pomoc dikuji za otpoved predem

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s